В Українській Греко-Католицькій Церкві розпочинається безстрокова акція «Нагодуй бідного». Про це заявив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. 

Головний день акції – 15 листопада, припадає на “День бідного”, який встановив Папа Франциск. Акція триватиме впродовж наступних місяців.

З метою цільової допомоги і підтримки тих, хто є зараз в найбільшій потребі при Архікатедральному і Митрополичому Соборі Воскресіння Христового вже діє благодійна ініціатива «Твоя лепта». Адже в умовах пандемії коронавірусної інфекції, зубожіння потребуючих погіршується, тому така допомога є вкрай необхідною.

Слід наголосити, що за цей період багато парафіян нашої парафії вже долучаються до благодійної ініціативи «Твоя лепта». Вони складають свої пожертви, щоб послужити убогим. За зібрані благодійні кошти за цей час надано адресну допомогу багатьом людям, які опинилися за межею бідності. Це і допомога продуктами харчування, і придбання ліків, і допомога в оплаті комунальних послуг, а насамперед – це молитва, духовна підтримка і розуміння.

Благодійна ініціатива «Твоя лепта» допомагає і подає надію найуразливішим. Волонтери нашого храму з гідною посвятою докладають чималих зусиль, щоб кожна лепта знайшла свою нужденну руку.

Особливі слова подяки адресуємо нашим волонтерам Хомич Лідії, Озмінській Юлії, Озмінській Лілії та всім, хто в той чи інший спосіб долучилися до діл милосердних. 

Соціальне служіння триває. Завдяки благодійникам волонтери ініціативи «Твоя лепта» вже організували продуктові пакунки, які в неділю 15 листопада в рамках акції «Нагодуй бідного» будуть передані найбільш потребуючим.

Доєднатись до творення милостині просто – не бути байдужими і пам’ятати, що в кожному знедоленому і відкинутому ми маємо бачити присутність Самого Христа. Тепер ми повинні активно долучитися до акції «Нагодуй бідного». Будьмо милосердні до відкинутих, упосліджених, забутих, зневажених сучасним суспільством. Молімся щиро за них…

Молитва за убогих

Великодушний Отче, Ти послав Свого Сина стати бідним заради нас. Він звільнився від матеріальних дібр своєю смертю на Хресті. Через цей вчинок Він зачислив Себе до вбогих. Його Воскресінням із мертвих Ти підняв та повернув Його до вершин слави. Допоможи всім убогим звільнитися від своєї бідності. Дай їм ласку й бажання чинити Твою волю, навіть якщо вони продовжують бути бідними. Допоможи їм ніколи не бути пожадливими чи надміру прив’язаними до матеріальних речей. Даруй їм чесноту доброти, співчуття і милосердя, щоб поважати й любити всіх, навіть тих, хто є несправедливими щодо них.

Допоможи їм приєднати їхні страждання до страждань Твого Сина, Який витерпів Хрест заради них. Допоможи тим, хто не є вбогим, побачити вбогість інших чоловіків та жінок. Дай їм почуття благодійності і справедливості ділитися своїм добром з тими, хто залишається без нього. Допоможи їм бути незалежними від матеріальних речей і насолоджуватися свободою, віддаючи себе Тобі та іншим, виконуючи Твою волю. Допоможи їм бути щедрими у розділенні і розвивати дух співчуття та милосердя, оснований на справедливості. Ми просимо цього в ім’я Твого Сина, Ісуса, у єдності зі Святим Духом, – єдиний Бог на віки вічні. Амінь.

о. Микола Фреїшин