Сьогодні, 7 травня, в Архієпархіальному управлінні, що по вул. Василіянок, 64, відбулася прес-конференція з нагоди проведення молитовної ходи вервиці вулицями міста Івано-Франківська. Вона буде присвячена Дню матері та проводитиметься вперше.

«Материнська молитва має колосальну силу, а молитва на вервиці є однією з улюблених нашої Небесної Матері. Тож ми хотіли провести у нашому місті масштабну молитву за матерів», – розповів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Щоб проінформувати суспільство про цю події, поспілкуватися з представниками ЗМІ прийшли Митрополит Володимир, Ректор Академії Івана Золотоустого митр. прот. д-р Олександр Левицький; Адміністратор Архікатедрального собору Воскресіння Христового митр. прот. Юрій Новіцький; Адміністратор парафії св. Івана Хрестителя, де зберігається Чудотворна ікона Матері Божої Станіславівська, прот. Володимир Вінтонів; Адміністратор парафії Різдва Христового прп. о. Софрон Зелінський, ВС та Голова Молодіжної комісії прот. Михайло Віхоть. Модерував зустріч прес-секретар Архієпархії о. Володимир Лукашевський.

Настоятель Архікатедрального собору о. Юрій Новіцький розповів, як буде проходити хода.

«Буде 5 розважань. На кожне розважання є п’ять ікон, одна з них Чудотворна ікона Матері Божої Станіславівської, інші чотири ікони зберігаються у нашому храмі, написані вони ще у 19 столітті. Ці ікони будуть нести учні Католицької школи», – зазначив о. Юрій.

Молитовна хода відбудеться у неділю – 12 травня, розпочнеться о 15:00 год. від Архікатедрального собору Воскресіння Христового, пройде центральною частиною міста по вул. Т. Шевченка та завершиться в місцевому парку.

«Після молитовної ходи в парку буде концерт для матерів. Участь візьмуть студенти-семінаристи», – сказав отець-ректор Олександр Левицький.

Як наголосив Митрополит Володимир, День Матері відзначають другої неділі травня, який вважається місяцем Пречистої Діви Марії, саме тому виникла ідея організувати такий захід. Церква подбала про те, щоб люди, які формують цією ходою не перешкоджати водіям.

«Ми обрали маршрут вулицею Шевченка тому, що вона не завантажена транспортом і таким чином ми не перешкоджатимемо водіям»,- зазначає Митрополит Володимир.

Планується, що у ході візьмуть участь наші матері, діти, які цього дня приймуть Урочисте Святе Причастя, представники влади, молодь та всі охочі долучитися до спільної молитви на вервиці. Загалом подія триватиме близько однієї години. Під час молитви лунатимуть розважання від священнослужителів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.