14 листопада – винятковий день у житті вірян нашої церкви. Цього дня відзначають Всесвітній день бідних. У кожну другу неділю листопада Українська Греко-Католицька Церква долучається до Всеукраїнського «Дня молитви за дітей сиріт», який цього року також випадає на 14 листопада.

Для всіх християн це день особливий, він закликає наше сумління до пробудження, до співчуття, до співпереживання за тих, хто у життєвій скруті. Не нам судити, що привело людину до тяжкого становища, але ми завжди можемо і повинні допомогти потребуючим і нужденним.

Благодійна ініціатива «Твоя лепта», що діє при Архікатедральному і Митрополичому Соборі Воскресіння характеризується постійною діяльністю. Її мета – опіка самотніми, хворими, піклування про малозабезпечених осіб, допомога багатодітним сім’ям, сиротам. Така допомога є важливою особливо тепер, під час пандемії, адже збільшилася кількість тих, хто перебуває за межею бідності.

Допомога нужденним – не є справою одного дня. Соціальне служіння триває повсякчас. При Архікатедральному і Митрополичому Соборі Воскресіння проводяться доброчинні акції. У храмі облаштовано куток милосердя, де всі бажаючі можуть внести свою лепту для нужденних. За пожертви вірян закуповуються продуктові набори, речі домашнього вжитку, засоби гігієни і розподіляють між потребуючими родинами. Малозабезпеченим особам, онкохворим, літнім людям надається матеріальна допомога – на придбання ліків, на часткову оплату комунальних послуг. Нужденним надають не тільки матеріальну допомогу, а й запрошують у церкву, де вони можуть знайти підтримку духовну. Священник, волонтери відвідують престарілих, немічних, хворих, служать їм увагою і піклуванням, щоб вони не відчували себе «чужими» в парафіяльній спільноті, але нашими братами й сестрами.

«Бідних завжди маєте з собою, – закликає у своєму Посланні Папа Франциск на V Всесвітній день бідних. – Християни та уряди всього світу повинні спричинятися до нагальних дій, оскільки кількість бідних, також і через пандемію, зросла безмірно. Необхідно змінити стилі життя, бо джерелом бідності є егоїзм».

Тож не будьмо егоїстами, подаймо руку допомоги тим, хто є в потребі.

о. Микола Фреїшин

Молитва за убогих

Великодушний Отче, Ти послав Свого Сина стати бідним заради нас. Він звільнився від матеріальних дібр своєю смертю на Хресті. Через цей вчинок Він зачислив Себе до вбогих. Його Воскресінням із мертвих Ти підняв та повернув Його до вершин слави. Допоможи всім убогим звільнитися від своєї бідності. Дай їм ласку й бажання чинити Твою волю, навіть якщо вони продовжують бути бідними. Допоможи їм ніколи не бути пожадливими чи надміру прив’язаними до матеріальних речей. Даруй їм чесноту доброти, співчуття і милосердя, щоб поважати й любити всіх, навіть тих, хто є несправедливими щодо них.

Допоможи їм приєднати їхні страждання до страждань Твого Сина, Який витерпів Хрест заради них. Допоможи тим, хто не є вбогим, побачити вбогість інших чоловіків та жінок. Дай їм почуття благодійності і справедливості ділитися своїм добром з тими, хто залишається без нього. Допоможи їм бути незалежними від матеріальних речей і насолоджуватися свободою, віддаючи себе Тобі та іншим, виконуючи Твою волю. Допоможи їм бути щедрими у розділенні і розвивати дух співчуття та милосердя, оснований на справедливості. Ми просимо цього в ім’я Твого Сина, Ісуса, у єдності зі Святим Духом, – єдиний Бог на віки вічні. Амінь. ДЖЕРЕЛО