Сьогодні, 21 травня, минає восьма річниця з дня смерті владики Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколи Сімкайла. З цієї нагоди, в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового молитовно вшанували пам’ять владики. Поминальну Панахиду очолив Генеральний вікарій митр. прот. Степан Балагура у співслужінні священнослужителів Катедрального собору.

Варто згадати, що 20 лютого 1990 року Грамотою Владики Софрона (Дмитерка) о. Микола Сімкайло був призначений парохом Катедрального собору Воскресіння Христового, що в м. Івано-Франківську. Також Єпископська хіротонія о. Миколи Сімкайла відбулася 12 липня 2005 року, на празник Святих первоверховних апостолів Петра і Павла, в Катедральному соборі Воскресіння Христового м. Івано-Франківська.

Нині покійному владиці найбільше завдячують за служіння Богові у важкі часи підпілля.  Крім того, його пам’ятають як доброго вчителя та будівничого, що ревно працював на благо своєму народові. З-під руки владики Миколи вийшло у світи чимало священників, в пам’яті яких єпископ досі залишається зразковим прикладом для сучасників.

«Сьогодні згадаймо в молитві нашого доброго, радісного, веселого, і завжди радого спішити на допомогу Владику Миколу Сімкайла. Нехай Всемилостивий Господь прийме його душу у Свої обійми, нехай оселить його в Царстві Небесному. Він своїм життям заслужив бути близько біля Бога», – зазначив прот. Степан Балагура.

Світлі спогади про владику Миколу, плоди його добрих справ, завжди будуть жити в серцях духовенства й вірних. У цей пам’ятний день єднаймося спільною молитвою за упокій душі спочилого пастиря, просячи Господа дарувати йому блаженне вічне життя.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ