Сьогодні наша Свята Церква відзначає світле і велике торжество Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. Це свято найбільш радісне з усіх великих свят церковного року.

Рано-вранці франківці зібрались в Архікатедральному і Митрополичому Соборі Воскресіння Христового на Пасхальну відправу, а також чимало вірних приєднались до торжественних молінь за допомогою онлайн-трансляції з храму. Очолив богослужіння Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Воскресні торжества розпочались Надгробним, яке завершилось обходом довкола церкви під супровід гучного співу. Цей обхід є символом ходу жінок-мироносиць вранці у неділю до Господнього гробу.

Після обходу, перед зачиненими дверима церкви, наче перед запечатаним Божим гробом, почалась воскресна утреня. Тут перший раз усі присутні почули радісне: «Христос воскрес із мертвих…», – і при співі тієї ж пісні Митрополит Володимир хрестом відчинив двері церкви на знак, що Христова смерть відчинила нам двері до неба.

Відтак служилась Архієрейська Божественна Літургія, яку звершив наш Митрополит Володимир у співслужінні отців Архікатедрального собору.

Доносячи до християн радість Воскресіння, під час проповіді Владика зробив особливий акцент на тому, що вся історія спасіння відбулася заради кожного з нас – Христос помер і воскрес з любові до людини.

«Сьогодні радіє Небо: «Воскресіння твоє, Христе Спасе, ангели оспівують на небесах», де все сповнене миру, радості та спокою. Однак на землі ми не перестаємо бачити сум, біль, горе, війни, хвороби. Чи можемо ми радіти? Так! Саме тому Христос помер і воскрес, щоб ми раділи, бо Він надав сенс нашому щоденному життю. Він дає життя, яке є любов’ю, що веде нас до Неба: «Я – дорога, істина і життя! Ніхто не приходить до Отця, як тільки через мене» (Ів. 14, 6). Тож дивімося на Ісуса, шукаймо Його і, коли заблудилися, повертаймося до Нього», – повчав проповідник.

Митрополит також заохотив вірних ревно йти за Христом, адже, наслідуючи Його, безперечно дійдемо до життя вічного, яке нам вже приготував Господь Ісус Христос.

«Тож, за прикладом Марти, шукаймо сенс свого життя, який однозначно веде до Воскресіння. Ми не знаємо часу нашої смерті, але твердо знаємо те, що Воскресіння Ісуса Христа вказує нам, що Господь готує для кожного з нас нове помешкання і нове життя. Нам потрібно лише відповісти Йому «Так», відкинувши егоїзм, гордість, байдужість і відкривши наше серце на терпеливість, лагідність, мир, радість, любов», – закликав Архієрей.

На завершення Владика Володимир закликав всіх ділитися цією Пасхальною благовістю з кожним, кого зустрічаємо на нашому життєвому шляху.

«Радісною звісткою «Христос воскрес» ділімося з нашими душпастирями, монахами, монахинями, нашою українською владою, катехитами, учителями, молоддю, батьками та усіма людьми доброї волі», – Митрополит Володимир.

На завершення Літургії, Митрополит Володимир привітав усіх присутніх в храмі, владу, телеглядачів і радіослухачів з великим празником. В особливий спосіб Владика вітав отців, хористів та парафіян Архікатедрального Собору, адже свято Христового Воскресіння є їхнім храмовим святом.

Згодом, на майдані Митрополита Андрея Шептицького Владика Володимир спільно з душпастирями провели освячення пасок для прихожан Архікатедрального собору Воскресіння Христового.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ