Сучасність Архікатедрального та Митрополичого собору Воскресіння Христового

На сьогоднішній день при парафії діє п’ять хорів, які служать своїм співом на п’яти недільних літургіях. Діє недільна Катехитична школа «Воскресіння», яка навчає правд віри не тільки дітей та молоді, але й дорослих. Активно діє рух «Подружні зустрічі» та проводиться перед шлюбна катехизація. Від недавна зорганізовано «християнський кінотеатр» де вірні мають нагоду переглянути фільми релігійного повчального характеру.

Систематично проводяться молитовні зустрічі спільнот «Матері в молитві» та «Апостольства доброї смерті». Все це тільки маленька частинка того, що духовенство парафії у складі дев’яти свяшсннослужителів на чолі з митр. Прот. Юрієм Новицьким робить для оновленим то оживлення ЖИТТЯ на парафії Архікатедрального собору.

Не залишається поза увагою і матеріальна сторона. Неустанно відбуваються відновлювальні роботи в приміщеннях собору. Стараннями настоятеля храму та за сприяння жертводавців відновлено внутрішній інтер’єр святині, облаштовано крипту, де спочивають подвижники віри Івано-Франківської Архієпархії (владики Софрон Дмитерко, Софрон Мудрий та інші), тривають дрібні фасадні роботи, адже святиня має свій вік і потребує неустанного догляду.

Останньою працею, яку не оминають увагою мешканці міста є відновлення покрівлі на більшій частині собору. Понад 50 років тому кафедральний собор був перекритий оцинкованою бляхою. На сьогоднішній день вона вже в багатьох місцях відпрацювала свій ресурс та почала протікати. Святиня, яку будували наші прадіди опинилася під загрозою знищення. Було прийнято рішення відновити покрівлю міддю, щоб зберегти гармонію із куполами, які виконані з такого самого матеріалу.

Силами жертводавців і меценатів та старанням настоятеля собору  о. Юрія Новицького Архікатедральний Собор Воскресіння Христовою переживає своє оновлення, щоб ще багато століть служити Домом молитви для всіх втомлених та обтяжених.