3 квітня 2019 року у Архікатедральному і Митрополичому Соборі Воскресіння Христового УГКЦ відбулася Хресна Дорога Ненародженої Дитини, яку підготувала парафіяльна спільнота «Добре серце». Метою такої специфічної Хресної дороги є молитва за всіх ненароджених дітей, які стали жертвою страшного гріха – аборту.

Варто зазначити, що згідно Постанови Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, який відбувся 13-14 вересня 2009 року у Львові, було затверджено «Програму протидії абортам в Україні». Серед заходів, передбачених програмою, є запровадження в нашій Церкві Дня пам’яті абортованих дітей. Цей день відзначається щороку у другу суботу Великого посту.

Якщо задумаємося у глибокий зміст цієї Хресної  Дороги, то розуміємо, що вислухати і пройти її до кінця є дуже важко. Бо знаємо, що будь-який фізичний біль проходить, а душевний залишається назавжди. І цей біль, біль душі можна сприймати по-різному… Закопати якнайглибше, сховатися за маскою вдаваного благополуччя. Та чи можна заховатися від себе? Чи загоїться рана, засипана товстим шаром забуття? А може, варто, як би це не було важко, дістати той біль на поверхню, вилити, виплакати, спокутувати, аби жити далі?

Діти-учасники спільноти, по-різному ще розуміють цю важку тему, але в час її читання і молитви у храмі вони дуже старалися, щиро співпереживали зі змістом стацій. Вони багато трудилися на репетиціях, щоб донести до людей зміст кожної стації хресної дороги і якнайкраще відтворити всі страждання убитої в лоні матері дитини.

Звертаючись до парафіян отець Микола Фреїшин сказав: «Церква завжди навчала та навчає і нагадує всім: Господь забороняє позбавляти життя ненародженої дитини! Цей гріх є тяжким гріхом вбивства людини, незалежно від того, що про це говорять державні закони та чисто земські міркування! На сторожі захисту людського життя стоїть п’ята Божа Заповідь «Не убий».

Кожен, хто побував у цей день на Хресній дорозі, щиро молився за недопущення гріха дітовбивства, за ненароджених дітей, їхніх матерів і батьків, за лікарів і медичних сестер, за усіх тих, від кого залежить невинне життя.

п. Ірина Фреїшин