В Івано-Франківську розпочався фестиваль ”Катедральні дзвони”. Виступатимуть хори з Києва, Житомира та Франківська.

Про це повідомили на прес-конференції у четвер, 2 травня, пише “Репортер”.

Фестиваль у місті відбувається вдруге. Його організовує міська рада спільно з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ.

”Ми більше знаємо традиції Різдвяної коляди, а тепер зможемо більше познайомитися з Великодніми співами, – каже мер Руслан Марцінків. – Цього року вперше заходи фестивалю будуть і на площі Ринок, зокрема, завтрашній концерт. Ми хвилюємося, як буде з погодою, але на 16:00 дощі не передають”.

Відкриття фестивалю відбудеться сьогодні, о 19:00 у катедральному соборі. Виступатиме державна хорова капела ”Думка”, яка цього року відзначила 100-річчя.

Також у фестивалі візьмуть участь Муніципальний академічний камерний хор “Київ”, Академічна хорова капела “Орея” із Житомира. З Івано-Франківська – Митрополичий камерний хор “Кредо” та Народний камерний хор “Воскресіння”.

”Радий, що ми можемо показати не лише електронну, сучасну музику, але й найбільш наше – церковно-хоровий спів. Цього року рівень дуже високий, не знаю, як будемо піднімати його надалі”, – говорить Володимир Рудницький, директор фестивалю.

”Катедральні дзвони” – один із кількох фестів, які пройдуть у вихідні, до Дня міста.

”Центр культурного і мистецького життя сьогодні перемістився в Івано-Франківськ. Саме тут найближчими днями будуть і концерти, і театральні вистави, і фестиваль ковалів. На “Катедральні дзвони” зібралася еліта церковно-хорової музики”, – каже музичний критик із Києва Світлана Артеменко.

Відвідати фестиваль можна буде до неділі, 5 травня.