Щороку в четверту суботу листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів. Запалили свічку пам’яті й на Вічевому майдані в Івано-Франківську.

На віче-реквієм завітали представники міської та обласної влади, громадськість та перехожі франківці, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Секретар міської ради Віктор Синишин зауважив, що щороку франківці засвічують свічку пам’яті за мільйонами українців, які постраждали внаслідок трьох голодоморів.

“Насправді цей день у 40-ві роки був дуже важким. Потрібно пам’ятати людей, яких морили голодом, вони їли траву, кору, у той час не було жодної собаки. Навіть зараз Росія не дає нам спокою. Потрібно зробити все, аби це ніколи не повторились”, – зазначив Синишин.

Дослідник голодомору і Ярема Петрів розповідає, що світу відомо про події голоду в Україні, але їм мало відомо про голодомор, який був на Прикарпатті.

“Одного разу я бачив звіт про померлих під від голоду. У ньому йшлося про те, що тільки у липні 1947 року у селі Стецева померло понад 80 людей”, – пригадує дослідник.

Опісля присутні колоною рушили до меморіального скверу, де відбулась поминальна панахида.

Участь в панахиді взяв парох парафії Воскресіння Христового, Архікатедрального і Митрополичого собору, м. Івано-Франківська митрофорний протопресвітер Юрій Новіцький.

Присутні разом помолились за упокій душ померлих та долучилися до Всеукраїнської акції “Запали свічку”, а керівники влади поклали квіти до пам’ятного знаку.

Джерело: Бліц інфо