У неділю, 19 травня, в Івано-Франківську завершився IV Всеукраїнський Великодній фестиваль хорової музики «Катедральні дзвони», який тривав три дні й радував усіх слухачів духовними українськими піснеспівами. З цієї нагоди в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового, що у м. Івано-Франківськ, відбувся гала-концерт «Воскресіння», у якому взяли участь всі хорові колективи фестивалю. На урочисту подію завітав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Учасниками цьогорічного фестивалю були: камерний хор «Воскресіння» Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового м. Івано-Франківська, Муніципальний академічний камерний хор «Київ», Галицький академічний камерний хор м. Львів, а також струнний ансамбль «Quattro Corde» Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк. Керівник фестивалю – п. Володимир Рудницький, а ведучий — п. Олексій Стронський.

Як ми зазначали раніше, відкриття заходу відбулося у римо-католицькому костелі Христа Царя, де всі учасники представили концерт хорової музики під назвою «Поклін тобі, Тарасе», який був присвячений Тарасу Григоровичу Шевченку, з нагоди 210-ої річниці від його дня народження.

ДЕТАЛЬНІШЕ – В Івано-Франківську вчетверте проходить фестиваль хорової музики «Катедральні дзвони»

Другий день фестивалю розпочався в Архікатедральному соборі концертом «Скорик і його учні» у виконанні Галицького академічного камерного хору (диригент – п. Василь Яциняк). Зокрема, виконували такі твори, як «Боже, спаси мене», «Намалюй мені ніч» й чимало інших піснеспівів.

Завершився день виступом Муніципального академічного камерного хору «Київ» під назвою «Музика народжена війною» (диригент – п. Микола Гобдич), який представив такі твори, як «Хорал» (молитва без слів) й «Господи, вислухай молитву» (композиторка – Ганна Гаврилець), Чотири духовних піснеспіви (композитор – Валентин Сильвестров) та багато інших творів.

У третій день фестивалю в костелі Христа Царя перед глядачами виступив камерний хор «Воскресіння» із духовними концертами під назвою «Невідомий Бортнянський» (диригент – п. Володимир Рудницький). Зокрема, хористи виконали такі відомі твори композитора Дмитра Бортнянського, як «Благовістих правду в церкві велицій», «Рече Господь» та інші.

Кульмінацією IV Всеукраїнського Великоднього фестивалю хорової музики «Катедральні дзвони» став гала-концерт під назвою «Воскресіння».

Спершу духовенство, учасники та гості заходу вшанували хвилиною мовчання усіх загиблих Воїнів в російсько-українській війні.

Відтак до усіх присутніх у соборі звернувся Митрополит Володимир, мовивши:

«Направду, у такий важкий час для українського народу, ця молитва й духовний фестиваль об’єднує всіх нас в єдине ціле. Усі ми думкою є з тими, кому зараз найважче. Хочемо просити у Воскреслого Господа у цій молитві, щоб Він зглянувся над Батьківщиною, адже прагнемо завершення війни, перемоги наших Воїнів й настання справедливого миру. Лише у єдності з Всевишнім Богом ми справді переможемо. Тому Воскреслий Христос благословить усіх нас, щоб Його благодать й любов були з нами».

Згодом з вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Івано-Франківська п. Руслан Марцінків, який висловив вдячність колективам, які беруть участь в заході, а відтак склав подяку Митрополиту Володимиру й о. Юрію Новіцькому, настоятелю собору, за сприяння й підтримку у проведенні фестивалю в місті Івано-Франківськ, зокрема в Архікатедральному соборі, вручивши подячні грамоти.

Пізніше вітання учасникам й гостям висловила п. Надія Загурська, директорка Департаменту культури Івано-Франківської міської ради, а також п. Тетяна Бойко, начальниця управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА. Відтак п. Тетяна від імені голови Івано-Франківської ОВА п. Світлани Онищук вручила грамоти всім колективам за вагомий внесок у розвиток культури та участь у цьогорічному фестивалі.

Опісля розпочалися виступи хорових колективів, які майстерно виконували духовні воскресні піснеспіви.

Відтак організатори оголосили про закриття фестивалю хорової музики «Катедральні дзвони» у 2024 році, а на завершення, за традицією, пролунав Державний Гімн України, а згодом духовний гімн — «Боже Великий Єдиний».

Протягом усіх концертів у рамках фестивалю відбувалася збірка коштів для Збройних сил України задля настання перемоги й довготривалого миру в Україні.

Більше світлин ТУТ: Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ