У п’ятницю, 7 квітня, у свято Благовіщення Пречистої Діви Марії, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владика Микола Семенишин очолив Архієрейську Літургію в Архікатедральному і Митрополичому Соборі Воскресіння Христового, що у м. Івано-Франківськ.

Щоб піднести свої молитви, у цей святковий день у храмі чисельно зібралися віряни, молодь та діти. Під час Божественної Літургії вірні могли приступити до Таїнства Покаяння та Пресвятої Євхаристії.

У часі Архієрейської Літургії Владика Микола виголосив проповідь, у якій роздумував над значенням свята Благовіщення:

«Свято Благовіщення Пречистої Діви Марії є одним із найбільших свят у церковному році. Хоча ми відносимо його до Богородичних свят, одначе вшановуємо не лише Богородицю. У цій події, як ми чули, Марія відіграла дуже важливу, основну роль. Проте свято охоплює значно ширше значення, ніж зустріч ангела та Богородиці. У тропарі свята Благовіщення є слова, які мають надзвичайний зміст для кожної людини: «початок нашого спасіння». Сьогодні цією подією починається велике діло спасіння. Це для нас, людей, які дали себе обдурити й потрапили в гріх, які блукали і щоразу далі віддалялися від Господа Бога, свого Небесного Отця, є найбільшим даром нашого Творця».

«Святкуючи цей день і згадуючи всіх, хто брав участь у цій події, передусім Пресвяту Богородицю, ми повинні звернути особливу увагу на нашого Небесного Отця, який дарує нам спасіння. Після довгих століть очікування, Господь Бог відкриває нам двері неба через свого Сина і через Марію, яка виявила готовість послужити Богові та сповнити Його волю. Багато з нас не дуже серйозно ставляться до того, що ми, народжені в первородному гріху, схильні повторювати гріхи у своєму житті через людську неміч, могли б не мати того дару спасіння, могли втратити його, але милостивий Господь дає нам можливість бути з Ним. Це сьогоднішнє свято Благовіщення є доказом неймовірної Божої любові до нас, за що зі щирим серцем дякуємо», — мовив Архієрей.

Після Літургії у святині лунало Многоліття, а відтак Владика Микола звернувся до присутніх, закликаючи дякувати у свято Благовіщення Господові, за безцінний дар життя:

«Сьогодні дякуємо Богові за дар життя кожної людини, а також пам’ятаємо про збереження життя ще не народжених дітей. Молімося, щоб у нашій Україні життя не уривалося, а зберігалося».

На завершення Літургії вірні співали духовний гімн нашого народу «Боже Великий, Єдиний», підносячи молитви за мир в Україні та за усіх Захисників.

Більше фото ТУТ: Департамент інформації Івано-Франківської Архієпарії УГКЦ