У четвер, 24 серпня, у День відновлення Незалежності України, в Архікатедральному і Митрополичому соборі відбувся Чин похорону за полеглим Героєм України Остапом Бринським, який загинув 19 серпня 2023 року, відстоюючи незалежність української держави. Поминальне моління очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Щоб провести бійця в останню путь, у соборі зібралося кілька сотень осіб, серед них громадські діячі, митці, побратими полеглого, його друзі, рідні та близькі, а також представники влади та духовенства. Попрощатися з активним громадським діячем прийшли й небайдужі мешканці нашого міста.

У Архікатедральному соборі священнослужителі на чолі з Митрополитом Володимиром Війтишином відправили Чин похорону, а відтак Чин панахиди за Героєм України — Остапом Бринським.

«Дорогі в Христі брати і сестри, важка ця хвилина похорону, але ще більше нас болить серце, коли ми бачимо новопреставлених людей, які за своїм віком і станом здоров’я могли ще жити, творити і бути поруч із нами. Сьогодні ми просимо Господа у наших прощальних молитвах за них, молимо Бога, щоб обдарував їх найкращими дарами, як наших найкращих Воїнів Світла», — мовив Митрополит Володимир, звертаючись до родини та всіх присутніх у соборі.

«Відбуваючи ці похорони, дивлячись на наших найкращих, які віддали своє життя, маємо себе поправити, і ще дужче любити нашу Батьківщину, як це робили вони, засвідчивши це своїм життям», — зазначив Владика Володимир.

На завершення Митрополит Володимир звернувся до родини Героя: «Дорога родино, сьогодні вам є найважче, бо він для вас є найріднішим. Знаю, що родина Бринських своєю історією тісно пов’язана  з визвольним рухом нашої Батьківщини. І сьогодні ви не змогли залишитися осторонь, велика подяка та шана вам».

«Пам’ять наших полеглих завжди житиме у наших серцях. Нехай Боже благословення завжди огортає вашу родину, бо ви виростили Остапа доброю, люблячою людиною. І він, зі своєї великої любові до нас та Батьківщини — України, віддав своє найдорожче — життя», — додав Архієпископ.

Насамкінець Владика додав: «Нехай Господь прилічить його до лика святих, аби він серед небесного воїнства, на чолі з Архистратигом Михаїлом, боронив це світло, любов та мир».

Похоронили полеглого Героя України в меморіальному комплексі Дем‘янів Лаз.

Пригадаємо, що вчора, 23 серпня, у День Державного прапора України, на парафії свв. Володимира і Ольги, Північного протопресвітеріату м. Івано-Франківськ, відбувся Чин парастасу. Моління очолив о. Іван Яковлюк, протопресвітер Північний, у співслужінні душпастирів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Фото ТУТ: Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ