В обласному центрі прикарпатським митцям вручили обласну премію імені Патріарха Володимира Романюка та Митрополита Андрея Шептицького.

Нагороди переможцям  за вагомий внесок у розвиток літературного, образотворчого, народного мистецтва, архітектури і дизайну вручили заступник голови облдержадміністрації Віталій Федорів і начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, – інформує Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ  з посиланням на   “Галку” .

Зазначимо, що у номінації «Духовне друковане слово» переміг Ярослав Ткачівський за книги «Жертовний вогонь», «Навія», «Монахиня», збірки пісень і романсів «Предвічна суть», «Живімо для добра» та компакт-диск «Пригадай собі волошки: пісні та романси на вірші Я.Ткачівського». Переможцем у номінації «Реставрація сакральних об’єктів» – парох Архикатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового УКГЦ м. Івано-Франківська митрофорний протоієрей Юрій Новицький за 20 реставрованих експонатів.

Отримав нагороду  у номінації «Образотворче та народне сакральне мистецтво» творчий колектив у складі Романа Кондратіва, Олександра Охапкіна, Володимира Сірка, Миколи Симчича, Валерія Малиновського за ексклюзивний вишиваний іконостас в різьбленому обрамленні народного гуцульського стилю у Соборі Погінської Богородиці ЧСВВ с. Погоня Тисменицького району.

 

У номінації «Новостворені сакральні об’єкти» переміг  авторський колектив архітекторів Ореста Коса, Світлани Кос, Сергія Кушнірюка, Олега Абрамкіна за спорудження храму «Преображення Господнього» УГКЦ м. Івано-Франківськ.

Зазначимо, що премія імені Патріарха Володимира Романюка та Митрополита Андрея Шептицького в галузі духовної літератури, мистецтва та архітектури – це найвища відзнака на Прикарпатті, яку щорічно присуджують обласна державна адміністрація та обласна рада.