У неділю, 5 травня, в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового, що у м. Івано-Франківськ, відбулися величні Воскресні богослужіння, які очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні Владики Миколи Семенишина, Єпископа-помічника Івано-Франківської Архієпархії, та душпастирів святині.

Вже від самого ранку вірні та духовенство зібралися у головній святині міста, щоб зустріти торжество Воскресіння Христового.

Пасхальні моління розпочалися Надгробним, коли владики спільно зі священнослужителями перенесли Плащаницю на престіл, а відтак урочисто здійснили обхід навколо храму, який символізує ходу жінок-мироносиць вранці у неділю до Господнього гробу.

Відтак перед зачиненими дверима собору, немовби перед запечатаним Божим гробом, розпочалась Воскресна Утреня. Саме тут усі присутні вперше почули радісне: «Христос Воскрес із мертвих!», а Владика Володимир хрестом відчинив двері церкви на знак, що Христова смерть відчинила нам двері до неба.

Насамкінець Утрені Архієпископ прочитав молитву на благословення Артоса, який є символом перемоги Христа над смертю. Згодом розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Митрополит Володимир у співслужінні Владики Миколи, настоятеля парафії о. Юрія Новіцького й сотрудників святині.

Під час Літургії, несучи радість Воскресіння, Митрополит Володимир звернувся до усіх присутніх зі своїм великоднім посланням.

«Коли ми роздумуємо над уривками Євангелія, в яких описується поява Воскреслого Господа, можемо побачити те, що об’єднує ці розповіді: Ісус після свого воскресіння не з’являється нікому, хто причетний до Його смерті. Він приходить лише до тих, хто за Ним тужить: до Марії Магдалини, Петра, Йоана, учнів», — зазначив проповідник.

Як мовив Владика Володимир, Ісус очікує від нас тільки одного: нашої любові та рішучості перебувати з Ним та у Ньому. За словами проповідника, Ісус любить і в такий спосіб виконує волю Отця, а Його любов є безкорисливою і не залежить від нашої праведності.

«Нехай у цій нашій спільній боротьбі вирішальною силою буде саме Любов, яка сильніша від зла і навіть смерті, а початком нашої перемоги буде подолання нами всякого гріха і щораз більша довіра та відкритість до Господа, Який запевняє нас: «Отож Я з вами по всі дні аж до кінця віку (Мт. 28, 20). Нехай у наших серцях воскресне Христос!», – закликав Архієрей.

Більше світлин ТУТ: Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ