«Христос приходить до ясел, щоб людина могла Його знайти. Зійшовши з висот, Бог стає для нас дуже близьким. Приходить, щоб дати нам надію, повернути первинну красу нашої душі, опоганену гріхом, та навчити нас любові. Приходить, щоб усі ми, навіть ті, які втратили віру в себе, зрозуміли, що Бог вірить у нас та чекає на нас».

Такими словами сьогодні, 7 січня, звернувся до присутніх в Архікатедральному і Митрополичому Соборі Воскресіння Христового Митрополит Володимир Війтишин. З нагоди величного свята Різдва Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, тут відбулася Різдвяна Архієрейська Божественна Літургія.

Цього святкового дня до храму прийшли чимало вірян, щоб у спільній молитві славити Різдво Спасителя світу. Молитовно єдналися з Митрополитом під час святкової Утрені та Божественної Літургії чисельно зібрані священнослужителі на чолі з Генеральним вікарієм митр. прот. Степаном Балагурою та настоятелем собору митр. прот. Юрієм Новіцьким.

Після читання Різдвяного Святого Євангелія Митрополит Володимир виголосив Різдвяне послання до духовенства, вірних та всіх людей доброї волі. В ньому Владика особливе місце виділяє нашому ставленню до ближніх, заохочуючи всіх до безкорисливої любові.

«Сьогодні, як ніколи, потрібно наслідувати тих мудреців зі Сходу, що прийшли до Ясел. Вони не стояли осторонь, а прийшли до Бога, стали навколішки перед новонародженим Дитятком, відкинули свої плани та, щоб не зашкодити Божому плану, повертаються додому іншою дорогою: «Увійшли до хати й побачили дитятко з Марією, матір’ю його, і, впавши ниць, поклонились йому; потім відкрили свої скарби й піднесли йому дари: золото, ладан і миро. І, попереджені вві сні, до Ірода не завертати, пустились іншою дорогою у свій край» (Мт. 2, 11-12)», – розповів Владика.

За його словами, ми повинні брати за приклад їхню переміну серця після зустрічі з Христом. Мудреці не чекали чогось від Ісуса, а самі прийшли до Нього з подарунками, що є виявом їхньої любові до Спасителя.

«На Різдво заносимо молитви до Пресвятої Родини: Ісуса, Марії та Йосифа. Вони допоможуть нам по-новому відкрити покликання кожного зокрема та в наших родинах. Ми маємо йти за прикладом Пресвятої Родини, зробивши місце для Господа у наших серцях, особливо серед наших життєвих труднощів і випробувань», – вів далі проповідник.

Він також наголосив, що Бог приходить на землю, народившись у родині з Назарету, та проходить шляхом родинного життя, яке не відрізнялося від життя звичайної сім’ї, де кожен виконував свої обов’язки і працю, перебуваючи у спілкуванні, молитві, читанні Святого Писання та слуханні Слова Божого.

«Різдвяний час є гарною нагодою подякувати Богові за наші сім’ї та родини, наших батьків і дітей. Бо саме родина, яка іде за Божим задумом, є образом християнської любові, де всі щасливі й потрібні одне одному. Такі родини приносять рясні духовні плоди та виявляють свідоцтво любові, яке доручив нам Господь», – вважає Митрополит Володимир.

Архієрей також закликав, щоби ми, осяяні Словом, що Воплотилося, стали близькими до забутих, терпеливими до нестерпних, уважними для відкинутих, чутливими для безпомічних.

«Єднаємось у молитві за наших воїнів, які вже котрий рік роблять усе, щоб настав мир в Україні, молимось за їхні родини, батьків, матерів, дружин, дітей. Пам’ятаймо про медиків, які, наражаючись на небезпеку, турбуються про наше здоров’я в час пандемії. Нехай слова молитви торкнуться катехитів, волонтерів та людей доброї волі. Молімося за літніх людей, молодь, нашу владу, полонених, заробітчан та усіх потребуючих», – закликав Владика.

Після Божественної Літургії Митрополит Володимир привітав усіх присутніх зі світлим торжеством Христового народження та побажав, щоби Різдво Господа нашого Ісуса Христа не обмежується тільки гарно прибраною ялинкою, але відкриймо наші серця та з Різдвяною колядою і Вертепами прославляймо Господа.

«Просімо, щоб Ісус Христос наповнив наші серця миром, добром, милосердям, розумінням, терпеливістю і вдячністю, та дякуймо за всі Його ласки для нас. Нехай Благословення Боже перебуває з Україною і нашим християнським, боголюбивим народом, подаючи нам мир, злагоду і єдність», – побажав Митрополит Володимир.

Завершилося Різдвяне боголужіння в Архікатедральному і Митрополичому Соборі Воскресіння Христового спільною гучною колядою.

Більше фото ТУТ