«Діва днесь преістотного родить

 і земля вертеп неприступному приносить.

Ангели з пастирями славословлять,

 а волхви зо звіздою подорожують,

 бо ради нас родилося дитя мале – превічний Бог»

Кондак

Христос Рождається!

Ось цими словами, вітаючи Вас наші дорогі парафіяни, хочу сповістити Вам радісну новину, що: «Сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, він же Христос» Лк. 2, 11.

Ця новина, яку передвіщали старозавітні пророки, а люди очікували через століття нині стає дійсністю для кожного віруючого християнина, бо: «Слово стало тілом і оселилося між нами» Ів. 1,14.

Суть Воплочення Божого Сина полягає в тому, що Бог не залишив людину в рабстві гріха, але «Сина свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, а жив життям вічним» Ів. 3,16. Тому сьогодні Бог стає людиною щоб людину визволити з темряви гріха: «Бо Син Чоловічий прийшов спасти те, що загинуло» Мт. 18, 11, відкрити творінню можливість спасіння: «Бо не послав Бог у світ Сина світ засудити, лише ним – світ спасти» Йо. 3-17, щоб земне поєднати з небесним: «коли настане повнота часів, здійснити його – об’єднати все у Христі: небесне й земне» Еф. 1, 10.

Апостол і  Євангелист Лука оповідаючи про подію народження Спасителя розповідає, що першими цю радісну звістку почули пастухи, які неподалік пасли свої отари і там їм явився ангел  який сказав: «Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість, що буде радістю всього народу:  Сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, він же Христос Господь» Лк. 2, 10-11. А небесне військо в ту мить промовляло та хвалило Господа: «Слава на висотах Богу й на землі мир людям його вподобання» Лк. 2, 14. Так і нам сьогодні всім престоящим у храмі святім благовіствується велика радість: «Христос Родився» то «Славімо Його» і ми першими, що прийшли з самого ранку на богослужіння чуємо цю радісну вістку.

Про мудреців, що прийшли зі Сходу до Єрусалиму апостол і євангеліст Матей розповідає, що вони будучи ведені зіркою здолали довгий шлях до Христа щоб поклонилися Йому і з собою принесли дари: золото як Цареві, ладан як Богу і миро як Непорочному Агнцю, що дається за життя світу (пор. Мт. 2, 1-11). Їхня дорога – це шлях усього людства яким воно йде до Бога, долаючи гордість, злобу, ненависть, різні кризи, випробування та війни.

В молитві Великого Повечір’я мовиться: «З нами Бог розумійте народи, і покоряйтеся, бо з нами Бог!». Тому сьогодні і ми як пастухи і мудреці поспішімо до вертепу щоб у яслах сповитому поклонитися нашому Цареві і Богу і принесімо в дари наше відкрите та щире серце, очищену від гріхів безсмертну душу щоб прийняти Його, нашого Спасителя.

Користаючи з нагоди в день Різдва Христового сердечно вітаю Вас, дорогих парафіян з Різдвяними святами. Бажаю Вам безмежних Божих ласк, миру, спокою та достатку. Нехай світло Вифлеємської Зорі освітить кожну домівку, зігріє кожне серце, принесе мир, злагоду і спокій на нашій землі.

Христос Рождається! Славімо Його!