У неділю, 14 травня, в Архікатедральному і Митрополичому Соборі Воскресіння Христового міста Івано-Франківська, відбулася щорічна Архієпархіальна молитва на вервиці з нагоди Дня матері. Моління очолив Єпископ-помічник Івано-Франківський Владика Микола Семенишин у співслужінні священнослужителів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та сестер-монахинь різних монаших чинів та згромаджень.

Щоб спільно молитися у своїх наміреннях, в Архікатедральному соборі чисельно зібралися брати-семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії, вірні, молодь та діти. Також усі охочі змогли доєднатися до молитви на вервиці за допомогою онлайн-трансляції.

Зокрема, молільники підносили свої молитви за нашу Батьківщину та за якнайшвидше настання праведного миру й за всіх матерів, які втратили своїх дітей у російсько-українській війні.

Молитовне дійство розпочалося зі вступного слова, яке виголосив Синкел у справах монашества Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ — о. Йосафат Бойко, ВС. Священнослужитель висловив основні намірення та розповів про значення молитви на вервиці.

«Наша сьогоднішня молитва — це подяка Господу за всі дари, отримані від Його милості. Ця молитва — це прохання про мир в Україні й про допомогу у війні та всім Воїнам, які мужньо здійснюють своє служіння. Це спомин про родини, які втратили своїх рідних на війні. Як жест особливої любові до Ісуса та Його святої Матері Марії, поручаємо Їм всіх земних матерів та молимося за дар материнства для тих, хто тієї ласки очікує», — мовив о. Йосафат.

Розважання славних Таїнств та молитва «Богородице Діво» на кожному зернятку вервиці лунали з уст сестер різних монаших чинів та згромаджень нашої Архієпархії.

Опісля спільної молитви до присутніх звернувся Владика Микола:

«Як гарно, що сьогодні у День матері ми всі прийшли до ніг нашої Небесної Матері, щоб молитися та просити миру для нашої рідної землі. Молимося також за усіх матерів, а тому дуже символічно, що цю молитву проводили наші духовні матері — сестри різних чинів та згромаджень нашої Івано-Франківської Архієпархії. Тому дозвольте усім вам, дорогі молільники, подякувати від імені Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина та свого. Продовжуймо молитися! Продовжуймо стояти біля ніг Пресвятої Богородиці! Нехай Її заступництвом Господь нас усіх благословляє», — побажав Єпископ-помічник.

Насамкінець Владика Микола уділив всім присутнім своє архієрейське благословення.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ