У понеділок, 8 травня, в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового, що у м. Івано-Франківськ,  відбулось молитовне свято для сестер-монахинь Згромадження Служебниць Господа і Діви Марії з Матара Чернечої Родини Воплоченого Слова, які прийняли чернечий стан.

Архієрейську Літургію з цієї нагоди очолив Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владика Микола Семенишин. Співслужили Єпископу запрошені отці Згромадження Воплоченого Слова із різних куточків України.

У святковому богослужінні взяли участь чернече сестринство та родичі, які приїхали, щоб спільно поділити радість майбутніх монахинь.

У часі моління Владика Микола виголосив проповідь, у якій звернувся до сестер, роздумуючи над трепетністю миті посвячення себе Богові:

«Сьогодні ви, дорогі сестри,  скажете чи вкотре повторите «Так, Господи». До цього моменту ви дуже уважно готувалися, а сьогодні відчуваєте різні емоції; не знаю чи хтось з тут присутніх має такий погляд, щоб дивлячись на одну із вас з певністю розповісти, що саме ви переживаєте, але точно можна сказати, що відчуваєте радість. Бо дивлячись на ваші усміхнені обличчя бачимо, що це засвідчуєте. Звичайно, що в цій радості прихований Божий невимовний страх, і це природно, бо людина відчуває страх тоді, коли якусь мить вважає важливою — сьогоднішня мить для вас є надзвичайно важливою».

«Апостол і Євангелист Марко у перших своїх главах багато пише й навчає про учнівство. Учнями Христовими є усі християни, а в особливий спосіб дванадцятьма вибраними учнями є Апостоли. Відтак єпископи й священники, але в ширшому значенні слова учнем є кожен християнин. Євангелист Марко каже, що Господь покликав дванадцятьох, щоби були при ньому; пізніше Він посилатиме їх з різними місіями та даватиме певні завдання. Так само й людина, щоб якнайкраще сповнити особливе завдання та зрозуміти, що Господь від неї хоче, має бути з Ним, слухати Його та пізнавати Його волю. Та пізнавши її, не потрібно відходити від Господа, але бути з Ним і просити благодаті, аби ту місію виконати. Ви, сестри, які складатимете вічні обіти, пізнали Його волю і сьогодні привселюдно це засвідчите. А тоді розпочнеться другий етап вашого служіння — бути при Ньому, щоб просити Його ласки виконати цю волю. Сестри, які складатимуть перші обіти, проситимуть розпізнати: «Чи справді Господь кличе мене, аби всеціло й назавжди посвятитися Йому?». Для цього треба бути з Богом», — мовив Архієрей.

Відтак у часі Літургії Владика Микола уділив Чин перших обітів для двох сестер-монахинь, які зачитали свої обіцянки та отримали вінки, які засвідчують їх бажання об’єднати життя зі служіння Господові.

Згодом, опісля молитви «Отче Наш», Архієрей уділив Чин вічних обітів сімом сестрам-монахиням. Вони зачитали свої обіцянки й отримали запалені свічки, перстені-обручки та вінки. Кожна з отриманих речей має свою символіку: свічки  є символом світла, яким мають бути сестри-монахині для світу, а перстені-обручки та вінки символізують єдність з Христом-Нареченим.

Одразу після цього продовжилась Божественна Літургія, де кожен присутній у соборі мав нагоду приступити до Таїнства Євхаристії.

Опісля сокровенного дійства Владика Микола привітав черниць з цією визначною подією та побажав радості від нелегкого служіння. Своєю чергою, сестри-монахині подякували Архієрею за уділення Чину тимчасових та вічних обітів, а також за постійну опіку, якою він, як духовний батько, огортає їх.

На завершення усі співали Многоліття, а відтак виконали духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний».

Насамкінець Владика Микола уділив присутнім своє архієрейське благословення.

Фото ТУТ: Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ