Сьогодні, 28 липня, наша Церква згадує визначну постать св. рівноапостольного князя Володимира. Для вірних Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ це по-особливому святковий день, адже сьогодні свої іменини відзначає наш Митрополит Володимир Війтишин.

З цієї нагоди до Архікатедральному собору Воскресіння Христового прийшли численні парафіяни та духовенство, щоб привітати Митрополита Володимира Війтишина та в спільній молитві просити для нього Божого благословення, міцного здоров’я та довгих літ життя. Подячну Літургію очолив сам іменинник у співслужінні Владики Йосафата Мощича, єпарха Чернівецького, отців архієпархіального управління, протопресвітерів, душпастирів собору, ректорів Духовної семінарії та Академії Івана Золотоустого, а також інших запрошених священників.

Під час урочистих молінь, у часі проповіді до присутніх звернувся Владика Йосафат Мощич та розповів про роль святого рівноапостольного князя Володимира Великого в формуванні українців як християнського народу.

«Сьогодні ми з вами святкуємо празник великого святого рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Київської Русі, який і сьогодні надалі продовжує відстоювати нашу Українську державу та заступаючись на небі, допомогає боротися за неї. А ще, як пишуть історики, сьогодні саме той день, коли Київська Русь прийняла християнство у далекому 988 році» – сказав Владика.

Також з уст єпископа лунали привітання для усіх іменинників та Високопреосвященного Владики Володимира.

«Добрий пастир – той, який знає свою пасту. Саме таким ми можемо назвати нашого Владику Володимира, який знає кожну парафію своєї Архієпархії. Хай всі сьогоднішні молитви допомагають Вам у ваших щирих бажаннях та нових починаннях, хай Бог благословить Вас, щоб Ви мали захист, силу і обдаровує Вас міцним здоров’ям» звернувся до присутніх проповідник.

Після спільної Літургії Владика закликав усіх присутніх брати приклад із правдивого покаяння та навернення св. Володимира, щоби своїм життям свідчити правдиву віру.

«Ми є нащадками князя Володимира, тож будьмо близько Христа в Христовій церкві. Подвиг святого Володимира – приклад для кожного із нас, хто називає себе християнином, адже без покаяння та щирого навернення не зможемо досягти успіху ані в цьому, ані в майбутньому житті»,  переконаний Митрополит Володимир.

На завершення урочистих молінь Генеральний Вікарій Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ митр. прот. ліц. Степан Балагура спільно з віце-економом прот. Віталієм Максимівим від імені Курії та духовенства привітали Митрополита Володимира, дякуючи йому за віддане служіння Церкві та бажаючи ще довго та добре провадити нашою Митрополією. Опісля іменинника із радісним святом від імені духовної семінарії та Академії ім. Івана Золотоустого привітали ректори митр. прот. д-р Олег Каськів і о. Тарас Путько. До привітань долучився міський голова Руслан Марцінків та представники від імені облдержадміністрації, подякувавши Митрополиту за духовну опіку та невтомне служіння Богу та людям.

Згодом Владику також привітали головний лікар Лікувально-діагностичного центру святого Луки Валентина Казьмірук та директор Католицького Ліцею ім. Святого Василія Великого о. Маркіян Букатчук. Після щирих побажань, які линули до Митрополита, семінарійний хор виконував «Многая літа».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ