Оскільки протягом двох останніх десятиліть Синод Єпископів УГКЦ не розглядав питання правил посту в докладний спосіб, а лише обмежився підтвердженням попередніх правил, які мають загальний характер, то на сьогодні ці правила залишаються складними для однозначного визначення. Особливо в тому, як повинен вірний постити „всередині” Великого посту.
Якщо співставити рішення та постанови греко-католицької ієрархії впродовж останніх декількох століть та пристосувати їх до останніх правил 1966 р., то актуально зобов’язуюча практика посту в УГКЦ виглядає таким чином.
Витяг з «Благовісника Верховного Архиєпископа УГКЦ» (1966 р. Б.)
1. У перший день посту і у Страсну П’ятницю діє суворий піст. Слід стримуватись від вживання продуктів і страв, які містять м’ясо, мають молочну основу, а також яєць.
2. У інші тижні посту в понеділки, середи та п’ятниці слід стриматись від продуктів і страв, що містять м’ясо; подібно, як і у страсну суботу.
3. У вівторок, четвер, суботу та неділю дозволено усі види продуктів та страв.
4. Заохочується (не має чіткого зобов’язання), щоб у перший і останній тижні посту взагалі (у всі дні, окрім неділі) утримуватись від продуктів та страв, які містять м’ясо, а у середу та п’ятницю – також страв з молокопродуктів.
5. Постити зобов’язані вірні греко-католицької Церкви віком від 14 років і до дня 60-річчя.
6. У посні дні утримуємося від участі в гучних забавах, танцях та подібних заходах.
7. Звільняються від будь-якого посту особи:
- хворі;
- ті, кому потрібне повноцінне харчування;
- особи після операції;
- матері в часі вагітності, родів та аж до закінчення годування грудьми;
- подорожуючі;
- ті, які важко працюють;
- харчуються в громадських їдальнях чи в гостях і не мають змоги вибору їжі;
- учні та студенти в період підготовки та здачі екзаменів чи сесії (коли організм потребує повноцінного харчування).
8. Не порушує посту приготування їжі на основі смальцю, тваринного жиру в цілому. Скажімо коли готуємо їжу: смажимо, заправляємо, додаємо.
9. Також не порушує посту споживання їжі, яка готувалась з додаванням м’яса: коли в борщі чи супі (іншій страві) знаходиться м’ясо (при умові споживання лише самої страви, без м’яса, що у ній).
10. Немає обов’язку постити (загальниця), якщо у посний день випаде свято, що вшановує Господа чи Богородицю (але не святого). В окремих випадках звільняти від обов’язку постити може місцевий ієрарх (єпархіальний єпископ, протосинкел, синкел), парох, або сповідник на підставі поданої прохачем причини.