В Архікатедральному і Митрополичому Соборі Воскресіння Христового в Івано-Франківську відбулася Різдвяна Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Владика Володимир Війтишин.

У Різдвяному посланні Архієпископ і Митрополит Володимир Війтишин наголосив, що Різдво – це не тільки звичаї і обряди, в т. ч. церковні, а насамперед душевні переживання, які супроводжують це свято.

“Сьогодні все говорить нам про прихід на світ Божого Сина: спільний Свят-вечір, церковні богослужіння насичені радісними різдвяними співами й колядками, святково прибрані помешкання з ялинкою, дідухом, а може ще подекуди й із сіном на столі чи соломою на підлозі. Ми поринаємо у неповторну атмосферу Різдва. Але справжнє святкування Різдва Господа нашого Ісуса Христа – це не тільки спогади з нашого дитинства, не тільки звичаї та коляди. Це найперше наше особисте душевне переживання таємниці приходу Бога у людському тілі на світ, щоб його спасти“, – сказав Митрополит у Різдвяному посланні вірним. 

На сцей рік Владика Володимир побажав бути відкритими на Слово, а наші блаженні новомученики нехай допомагають укріпитися у вірі.

“Не ховайте цю віру десь далеко у закутках свого серця, а за прикладом наших блаженних будьте ревними місіонерами у сьогоднішньому споживацькому та егоїстичному світі. Живімо та працюймо так, щоб Ісус не був змушений блукати по стайнях, а знав що напевно матиме дах над головою. І коли Він постукає, хтось Йому обов’язково відчинить.

Нехай у ваші родинні домівки, місця вашої праці, для всієї нашої багатостраждальної Батьківщини України Боже дитя, народжене у Вифлеємі, у своїх маленьких руках приносить дар надії на мир. Нехай цьогоріч згасне вогнище незгоди та зросте бажання пошуку мирного вирішення такої тривалої війни на Сході України”, – привітав Архієрей прикарпатців.

Під час сьогоднішньої Різдвяної Літургії, яка відбулася в головному храмі міста, Владика Володимир продовжив ці настанови і відкрити наші серця до можливості стати дітьми Божими – прийняти Христа і наблизитися до Нього.

07.01.2019-08:00

Опубліковано Галичина TV Неділя, 6 січня 2019 р.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ за матеріалами kurs.if.ua