ької свічки».

Ініціатива інспірована постсинодальним посланням Синоду Єпископів УГКЦ «Залишиться вам одне – те, що ви дали вбогому!» та енциклікою Папи Франциска «LaudatoSi– Славен будь: про турботу за наш спільний дім» і має за мету скерувати наш погляд на стражденних, убогих людей та подати їм солідарну руку допомоги в синергії з плеканням культури відповідального ставлення до Божого створіння.

Одним із ключових завдань цієї благодійної акції є підтримка безтермінової ініціативи УГКЦ «Нагодуй убогого». Суть акції полягає в тому, щоб у наших парафіяльних спільнотах напередодні празника Стрітення Господнього пропагувати використання для благословення стрітенських свічок з натуральної сировини, закликаючи вірних придбати воскові свічки, а кошти від їх реалізації передати для потреб бідних і потребуючих, таким чином даючи змогу вірним вчинити діло милосердя щодо свого ближнього.

Знаково, що ця екосоціальна ініціатива була започаткована 2021 року саме у м. Івано-Франківську і вже в перший же рік дала можливість відчути християнську солідарність людям, які опинилися в складних обставинах, бо за зібрані кошти було роздано 2300 обідів підопічним благодійної їдальні Івано-Франківського Карітасу.

У реаліях війни кількість бідних тільки зростає, і ми, як Церква, маємо бути тими, хто служить потребуючим і допоможе осяяти Божою милосердною любов’ю навколишній світ і зігріти теплом нашої солідарної допомоги всіх тих, хто її особливо потребує.

Закликаю духовенство та вірних Івано-Франківської Архієпархії підтримати цю ініціативу й долучитися до неї, узявши для розповсюдження в офісі Екологічного бюро УГКЦ (вул. Софрона Мудрого, 22) воскові свічки, виготовлені працівниками Карітасу та волонтерами, або ж власноруч виготовляючи свічки з натурального бджолиного воску і спрямовуючи отримані за них пожертви до місцевого чи регіонального осередку Благодійного фонду Карітас.

Ми, як Церква Христова, маємо відкритися в милосердній любові до всіх стражденних і знедолених, бо каже Христос: «Я між вами як той, що служить» (Лк 22, 27), тож і ми повинні послужити ближнім.

БЛАГОСЛОВЕННЯ ГОСПОДНЄ НА ВАС!

+ ВОЛОДИМИР ВІЙТИШИН

Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський